Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched parentheses at offset 38 in /home/cigirsut.com/public_html/classes/General/Detect.php on line 131
Hakkımızda / Kurumsal / Çığır Süt | Süt Ürünleri - Konya


Çığır Süt; T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın işletme onay belgesini almış ve üretimini Türk GıdaKodeksinin belirlemiş olduğu mevzuatlara uygun bir şekilde yapmaktadır. H.A.C.C.P normlarına uygun olarak oluşturduğu hijyen ve sanitasyon kuralları çerçevesinde çalışarak, ürünleri sağlıklı ortamlarda üretmekte ve üretimin her kritik noktasını olası tehlikelerin önlenmesi için kontrol altında tutmaktadır. Sabah ve akşam ayrı ayrı olmak üzere günde iki kez toplanıp  kısa bir süre içerisinde +4°C’ye soğutulan sütler, çift cidarlı tanklarla mandıraya taşınmakta ve sağımı takiben 24 saat içerisinde de ürünlere dönüştürülmektedir.

Kaliteli üretim anlayışından asla taviz verilmeyen Çığır Süt ürünlerinde, gıda mühendisi tarafından süt alımdan başlayarak üretimin her aşaması denetlenmekte ve hiçbir koruyucu ve katkı maddesi kullanılmamaktadır.

Taze sütün doğasında bulunan vitamin ve mineraller uluslararası normlarda yapılan pastörizasyon işlemi ile korunur ve sütler ürün haline getirilmek üzere işlenir. Bu bilinçle, yeterli ve dengeli beslenme için her yaşta tüketilmesi gereken süt ve süt ürünleri, Çığır Süt’te tüm besin değerleri korunmuş olarak üretilir.

Ürünler soğuk zinciri kırılmadan frigorifik araçlarla tüketiciye ulaştırılır.